kontakt

SÍŤ NA BALKON

Bydlíme v pátém patře a protože máme balkon, chtěla jsem na něm udělat síť, aby naši mazlíčci nevypadli. Vymyslel to pro ně náš děda - všeuměl. Koupili jsme trubku, asi 3/8''. Jednu trubku (dále T1) jsme uřezali přesně na šířku našeho balkonu a na obou jejích koncích jsme provrtali dírky pro šrouby, ve vzdálenosti asi 4 cm od konce T1. Další dvě trubky (T2 a T3) jsme uřezali  na výšku balkonu, od stropu až po30 cm od podlahy. 30 cm nám tedy k podlaze chybělo, když jsme trubku dali až ke stropu. Schválně. Těch 30 cm jsme nastavili šroubem M10 - dlouhý závit, který slouží jako rozpínací šroub (dostanete ho koupit v železářství). 
Do T2 a T3 jsme také provrtali dírky na šrouby, ale jen na jedné straně trubky, na té, která bude připevněná k T1 u stropu.
Trubky jsme sešroubovali k sobě, takže vzniklo jakési převrácené písmeno U. Do spodních částí trubek T2 a T3 jsme zastrčili šroub. Na něj jsme navlékli podložky (měly by mít větší průměr, než trubky), a za podložky jsme dali matky. Pak už jen stačí opřít sešroubované trubky o strop, trubkou T1 ke stropu. U podlahy nám zůstal šroub s podložkou a matkou. Matka je nejníž. Tou pak šroubujeme, a trubka se tak posouvá směrem ke stropu a šroub se tlačí k podlaze, až dosáhnete toho, že se T2 a T3 spolu se šroubem vzepřou mezi strop a podlahu. Tzv. se šprajcnou. A to je celé. Záleží na vás, jakou síť si na tyto trubky připevníte. Já jsem koupila plastovou, protože se krásně poddá a přitom je pevná. Natáhla jsem ji na konstrukci ještě dřív, než jsme konstrukci připevnili. Síť jsem zahla okolo trubky a provlékla vázacím drátem, jakoby jste prošili přeloženou látku.

  šroub zastrčený v trubce

 spojení trubek u stropu